Nawigacja

 • Sukces w powiatowych eliminacjach 41. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego

  Sukces w powiatowych eliminacjach 41. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego

  W sobotę, 20 października 2018 roku, w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu odbyły się powiatowe eliminacje do 41. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Troje uczniów naszej szkoły: Kacper Perzyna (klasa IV) oraz Hanna Konieczka i Marcel Szuflada (klasa VII) pięknie zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie. Jury konkursu, czyli pani Magdalena Jagiełłowicz i pan Michał Siewkowski, przyznało Kacprowi Perzyna III. miejsce  (w kategorii klas IV-VI) i zakwalifikowało go do wojewódzkiego finału konkursu, który odbędzie się 24 listopada.

  Gratulujemy pięknych wystąpień wszystkim naszym uczniom, a Kacprowi życzymy sukcesu w finale. Uczniów do konkursu przygotowała polonistka pani Alina Malinowska.

  GALERIA>>

  Notatkę opracowała: A. Malinowska

 • Do Hymnu!

  Do Hymnu!

  Dnia 18 października 2018 roku uczniowie z klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w przesłuchaniach ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości „Do hymnu”. Dzieci zaprezentowały  trzy utwory - obowiązkowy  „Mazurek Dąbrowskiego” oraz dwa wybrane z propozycji organizatorów - „Gaude Mater Polonia” i „Boże coś Polskę”.  Każda z pieśni wykonywana była a’capella czyli bez towarzyszenia instrumentu, z pamięci i w określonej przez organizatorów tonacji.  Do konkursu uczniów przygotowała mgr Emilia Jackowska. GALERIA>>

 • VI Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej w Jaksicach

  VI Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej w Jaksicach

  Dnia 13 października, w sobotę nasi uczniowie wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach. Jury przyznało I miejsce zespołowi  w składzie: Antonina Morawska, Kacper Leszczyński, Nadia Kubiaczyk, Laura Radecka, Oliwia Powałowska, Juliusz Walczak. W  kategorii - soliści klas I-III zaprezentowała się Antonina Morawska i zajęła III miejsce. Drugą kategorię IV-VIII reprezentował zespół  w składzie : Hanna Konieczka, Monika Kaźmierska, Luiza Jędrzejczak, Martyna Kufel, Dorota Wiśniewska i Jagoda Łaganowska. Dziewczęta zajęły I miejsce, a solista Kacper Perzyna miejsce II. Uczniów do konkursu przygotowały panie Emilia Jackowska i Justyna Myka-Perzyna. GALERIA>>

 • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Misja Przyroda

  Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Misja Przyroda

  Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy WIELKIM SUKCESEM. Klasa VI wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Furtak zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Misja Przyroda. Konkurs polegał na opracowaniu projektu edukacyjnego, w którym uczniowie podejmują działania na rzecz ochrony przyrody w najbliższej okolicy. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 1500 szkół z całej Polski, do drugiego zakwalifikowało się już tylko 50, a ścisłym finale spośród 26 placówek wyróżniono naszą szkołę. W nagrodę otrzymaliśmy bon o wartości 3000 zł na zakup pomocy dydaktycznych do pracowni przyrodniczej. GRATULUJEMY KLASIE VI. BRAWO WY!

  Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Misja Przyroda - Obrazek 1

 • Wielki Mecz z udziałem naszych uczniów

  Wielki Mecz z udziałem naszych uczniów

  Dnia 9 września 2018 roku na murawie stadionu Legii Warszawa po raz kolejny spotkały się drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły – finaliści ogólnopolskiego konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować WOŚP: Jagoda Łaganowska, Dorota Wiśniewska, Alan Lewandowski i Kacper Perzyna.  Nasi mistrzowie zamienili się w nauczycieli pierwszej pomocy.  Nagrodą dla dzieci było wprowadzenie na murawę stadionu zawodników Wielkiego Meczu. Tegoroczna edycja tego wydarzenia wsparła zakup karetki noworodkowej dla Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. GALERIA>>

 • Do Hymnu! Nasza szkoła w Ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

  Do Hymnu! Nasza szkoła w Ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

  Nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości - Do Hymnu!Uczniowie wspólnie wykonają pieśni hymniczne, a dwuosobowe jury dokona rejestracji dźwięku i obrazu oraz oceni występ uczniów.Tak będzie wyglądał I etap. Nastepnie w etapie II jury centralne wybierze 5 szkół z każdego województwa, oceny dokona na podstawie zarejestrowanych nagrań.Jury centralne wskaże laureatów I, II i III miejsca oraz przyzna wyróżnienia dla szkół w każdym województwie, z wyłączeniem tych, w których szkoły zostały laureatami na poziomie ogólnopolskim.

  ZWIASTUN>>

   

   

   

   

   

 • Dzień otwarty w oddziale przedszkolnym

  Drodzy Rodzice!

  Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty w oddziale przedszkolnym.
  Szczegóły znajda Państwo w zaproszeniu: POBIERZ>>

   

 • Zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019

  Zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019

  Poniżej publikujemy zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019.

  Podręczniki i materiały ćwiczeniowe są darmowe. Rodzice kupują jedynie podręczniki do przedmiotu religia. POBIERZ>>

   

 • Stypendium dla uzdolnionych uczniów

  Stypendium dla uzdolnionych uczniów

  Drodzy Rodzice!

  Poniżej publikujemy kryteria oraz wniosek o przyznanie stypendium dla uzdolnionych uczniów w ramach lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Janikowo.

  Wnioski należy składań w Miejsko-Gminnym Zespole Oświaty w Janikowie w terminie do dnia 10 lipca 2018 r. POBIERZ>>

 • I. miejsce w międzyszkolnym konkursie literacko-językowym „Kreatywni na Start”

  I. miejsce w międzyszkolnym konkursie literacko-językowym „Kreatywni na Start”

  11 czerwca 2018 r.  w Zespole Szkół w Mogilnie przeprowadzony został konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Kreatywni na Start”. Podstawowe cele przedsięwzięcia to: popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych, utrwalenie materiału literacko–językowego ujętego w podstawie programowej dla szkoły podstawowej, rozwijanie pasji czytania i świadomości czytelniczej uczniów, sprawdzenie znajomości treści
  i problematyki lektur szkolnych z zakresu szkoły podstawowej, kształcenie czytania ze zrozumieniem oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu literacko-językowego, z którego można było zdobyć maksymalnie 50 punktów.

              W konkursie wzięło udział siedem drużyn z następujących szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wójcinie, Szkoła Podstawowa  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczepanowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego
  w Wylatowie, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Woźnieckiego w Jeziorach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie (dwie drużyny).

   

  Szkołę Podstawową w Kołodziejewie reprezentowała żeńska drużyna z klasy VII w składzie: Martyna Janiak, Julia Pachała i Weronika Szcześniak. Uczennice zdobyły zaszczytne I. miejsce.

  Siódmoklasistki do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Alina Malinowska. GALERIA>>

   

 • Turniej o Pluszowego Misia

  Turniej o Pluszowego Misia

  W piątek 8 czerwca klasa III brała udział w Turnieju o Pluszowego Misia na Hali Widowiskowo - Sportowej w Janikowie. W rozgrywkach sportowych brało udział 9 klas trzecich z całej gminy. Po zaciętej rywalizacji sportowej nasi uczniowie zdobyli zaszczytne II miejsce. BRAWO!!!

  Turniej o Pluszowego Misia - Obrazek 1

 • Akcja Jak nie czytam jak czytam w naszej szkole

  Akcja Jak nie czytam jak czytam w naszej szkole

  Dnia 8 czerwca 2018 roku, o godz. 10.00 uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam jak czytam. Czytaliśmy wszędzie tam, gdzie aktualnie mieliśmy zajęcia. Był to dla nas czas wyciszenia i relaksu, a także odpoczynku w upalny dzień. Później rozmawialiśmy o przyniesionych pozycjach książkowych, zachęcaliśmy koleżanki i kolegów do przeczytania naszej książki. GALERIA>>

 • Mistrzowskie SP Kołodziejewo

  Mistrzowskie SP Kołodziejewo

  Dnia 6 czerwca w Warszawie odbył się już siódmy finał ogólnopolskiego konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” dla klas I-III. Organizatorem konkursu jest Fundacja WOŚP, na czele z panem Jurkiem Owsiakiem. W tym roku ponownie Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie udało się dotrzeć do finału, tym samym z sukcesem przechodząc I i II etap konkursu. A zadania w tym roku nie były łatwe. W I etapie należało wykonać plakat edukacyjny „Znajdź 10 różnic”, z kolei w II etapie komiks dotyczący udzielania pierwszej pomocy. Dzięki pomysłowości, kreatywności uczniów Hanny Konieczki, Marcela Szuflady i uczniów z klasy III oraz  nauczycieli: Justyny Białek, Renaty Konieczki, Emilii Jackowskiej, Katarzyny Krokos szkoła dotarła do finału.

  Finał konkursu odbywał się w Warszawie w formie gry miejskiej.   Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Jagoda Łaganowska, Dorota Wiśniewska, Alan Lewandowski, Kacper Perzyna perfekcyjnie przygotowani do zmagań przez dyrektor szkoły Katarzynę Krokos. Uczniowie wzięli udział w zmaganiach, podczas których musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami szeroko rozumianej pierwszej pomocy, m.in. ułożyć pozycję boczną, ugasić pożar w wiosce smerfów, ułożyć puzzle, odwzorować zawartość apteczki i wiele innych. Doskonale zaprezentowali się w synchronicznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
  Po wielogodzinnym wysiłku, pokonaniu blisko 10 km trasy gry miejskiej uczniowie wraz
  z kapitanem dotarli do celu i z niecierpliwością oczekiwali wyników konkursu. Ogłoszenie wyników odbyło się na placu, tuż obok jednego z najbardziej charakterystycznych punktów Warszawy, czyli Pałacu Kultury i Nauki. Po zsumowaniu wyników okazało się, że po raz kolejny najlepsza z najlepszych okazała się Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego
  w Kołodziejewie, tym samym broniąc ubiegłoroczny tytuł mistrza. Puchar, medale i nagrodę główną drużynie reprezentującą szkołę wręczył sam prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy mogli posilić się pizzą, a dla zwycięskiej drużyny zarezerwowany był wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. GALERIA>>


   

 • Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

  Dnia 5 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego „A Visit to Ireland”. Przybyli do nas uczniowie klas VI i VII ze szkół w Janikowie i w Broniewicach. Uczestnicy konkursu zmagali się z quizem na temat Irlandii. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu kultury, tradycji, ustroju politycznego, atrakcji turystycznych oraz geografii Irlandii, jak również sławnych Irlandczyków. Konkurs odbył się z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz elektronicznego systemu do zbierania danych, dzięki któremu uczestnicy za pomocą specjalnych pilotów udzielali odpowiedzi. Po rozstrzygnięciu konkursu, zwycięzcom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody.

  I miejsce – Sandra Kupś

  II miejsce – Weronika Szcześniak

  III miejsce – Marcel Szuflada

  Wyróżnienie – Hubert Lange

 • Wycieczka klas V-VII Jura Krakowsko Częstochowska - Pieniny - Kraków - Energylandia

  Wycieczka klas V-VII Jura Krakowsko Częstochowska - Pieniny - Kraków - Energylandia

  W dniach 21 - 25.05.2018 r odbyła się pięciodniowa wycieczka klas V-VII "Jura Krakowsko Częstochowska - Pieniny - Kraków - Energylandia". Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć piękny zakątek południowej Polski, dzięki czemu poznali skarby dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego kraju. Kierownikiem wycieczki była Pani Małgorzata Furtak, a opiekunowie to: Pani Ilona Kowalska, Pani Joanna Derdoska i Pani Iwona Kulczycka. Uczestnicy wycieczki przywieźli ze sobą moc wrażeń i niezapomnianych emocji m.in. wspomnienia wspinaczki górskiej na Trzy Korony, widoków cudownego krajobrazu krasowego w Ojcowskim Parku Narodowym, spływu Dunajcem, gdzie mocno nastraszyła nas krążąca wokół burza, klimatycznego Krakowa i niezwykle przerażająco wyglądającego Parku Rozrywki Energylandia. Niech żałują wszyscy Ci, którzy nie zdecydowali się z nami jechać. GALERIA>>

 • Sukces w powiatowych eliminacjach „Turnieju Słowa”

  Sukces w powiatowych eliminacjach „Turnieju Słowa”

  Dnia 19 maja 2018 roku na deskach Teatru Miejskiego w Inowrocławiu odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”.  Czworo uczniów naszej szkoły: Jakub Sitko, Hanna Konieczka, Sandra Kupś i Weronika Szcześniak pięknie zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie.  Jury konkursu, czyli pani Hanna Drzazgowska, pani Małgorzata Wojciechowska i pan Michał Siewkowski, przyznało Sandrze Kupś wyróżnienie w kategorii klas VII oraz gimnazjum
  i zakwalifikowało ją do wojewódzkiego finału konkursu, który odbędzie się 15 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

  Gratulujemy pięknych wystąpień wszystkim naszym uczniom, a Sandrze życzymy sukcesu w finale. Uczniów do konkursu przygotowywała polonistka pani Alina Malinowska.

 • IV Bieg im. Janusza Kusocińskiego

  IV Bieg im. Janusza Kusocińskiego

  18 maja 2018 roku odbył się IV Bieg im. Janusza Kusocińskiego organizowany przez Szkołę Podstawową im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie. Przed południem startowały szkoły. W tym roku gościliśmy Szkoły Podstawowe z Janikowa, Broniewic i Ludziska oraz Gimnazja ze Sławęcinka i Janikowa. Razem z gospodarzami w 3 kategoriach wiekowych ( I-III, IV-VI, VII i gimnazja) w biegu uczestniczyło 214 uczniów. W godzinach popołudniowych w biegu open startowało 38 osób, a w nordic walking 17. Zaszczyciły nas swoją obecnością członkowie Stowarzyszeń : Janikowo na Sportowo, Szybkie Rysie TEAM Janikowo, Rarámuri Sosnówiec, Decathlon Team Inowrocław, Pakość Biega, TG Sokół Gniewkowo oraz OSP Kołdziejewo. Najstarszym uczestnikiem Biegu był absolwent naszej szkoły z roku 1960 pan Mieczysław Zwierzyński, zamieszkały obecnie w Poznaniu. Impreza upłynęła w przyjaznej atmosferze. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i miał możliwość skorzystania z poczęstunku, którego sponsorami byli: WALMET BIS Kołodziejewo, OSP Kołodziejewo, Sołtys Kołodziejewo, OSM Cuiavia Inowrocław, Przetwórnia Owocowo -Warzywno-Mięsna "Rafiński " s.c., firma, Janipol Meble Sp. z o. o., Hurtownia Owoców i Warzyw Lewandowscy, Agrochem Puławy. Pan Mirosław Kaźmierski pomógł w organizacji trasy i jej przygotowaniu. Rodzice naszych uczniów upiekli pyszne ciasta oraz czuwali nad prawidłowym przebiegiem biegów. Nad bezpieczeństwem imprezy nadzór prowadziła janikowska Policja oraz pielęgniarka p. Anna Kaczyńska. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok. GALERIA>>

  Wyniki IV Biegu Kusocińskiego

  Szkoły Podstawowe klasy I-III
  I miejsce -Jagoda Łaganowska ( Kołodziejewo), Adam Kłopotek (Janikowo)
  II miejsce-Anastazja Barczak (Ludzisko), Miłosz Znajdek( Janikowo)
  III miejsce-Laura Radecka (Kołodziejewo), Kacper Górczyński (Janikowo)

  Szkoły Podstawowe klasy IV-VI
  I miejsce -Aleksandra Łozowicz (Janikowo), Hubert Lange (Kołodziejewo)
  II miejsce-Natalia Polak (Ludzisko), Alan Jędrzejczak (Kołodziejewo)
  III miejsce-Anna Sobczak (Ludzisko), Michał Strzyżewski ( Janikowo)

  Szkoły Podstawowe klasy VII i Gimnazjum
  I miejsce -Weronika Szcześniak (Kołodziejewo), Radosław Soliński (Sławęcinek)
  II miejsce-Agata Męczekalska (Kołodziejewo), Mateusz Kozaczyński (Janikowo)
  III miejsce-Iga Pikul (Kołodziejewo), Mateusz Swojnóg (Janikowo)

  Bieg OPEN
  I miejsce -Violetta Niemczyk, Paweł Płotalski
  II miejsce-Kinga Fortuna, Łukasz Łaganowski
  III miejsce-Karolina Łaganowska, Wojciech Partyka

  Nordic walking
  I miejsce -Joanna Klimaszewska-Konieczka
  II miejsce-Dorota Łaganowska
  III miejsce-Ewa Radoń


   

 • Nagrody dla najmłodszych recytatorów

  W dniu 11 maja 2018r. w M-GOK w Janikowie odbył się konkurs recytatorski dla przedszkoli -"Mój mały świat wierszem malowany". W grupie 5-6 latków Urszula Łaganowska zdobyła II miejsce, wyróżnienie natomiast Amelia Łabuzińska. W kategorii 3-4 latki III miejsce uzyskała Tamara Szuflada, a wyróżniona została Zofia Morawska. Gratulujemy!

 • Sukces naszych uczniów

  Sukces naszych uczniów

  Po wygranej w etapie gminnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie powiatowym XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się  21 kwietnia 2018 r.  w Złotnikach Kujawskich. Szkołę reprezentowali: Mateusz Fredyk z klasy V, Alan Jędrzejczak z klasy VI, Sandra Kupś z klasy VII i Hanna Konieczka z klasy VI. Uczestnicy rozwiązywali testy
  z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań w ruchu drogowym oraz pokonywali rowerowy tor przeszkód. Nasz Zespół zajął II miejsce. Do konkursu uczniów przygotował mgr Zbigniew Kulpiński. GRATULUJEMY!!!

 • Rejestracja w IV Biegu im. Janusza Kusocińskiego

  Rejestracja w IV Biegu im. Janusza Kusocińskiego

  Dnia 18 maja 2018 r. odbędzie się w naszej szkole IV Bieg im. Janusza Kusocińskiego. Zachęcamy do internetowej rejestracji w tym biegu. LINK>>

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie
  ul. Szkolna 10, Kołodziejewo,
  88-160 Janikowo
 • tel/fax: 52 35 13 028

Mapa

Galeria zdjęć