• Nasz szkoła dołączyła do społeczności szkół w Europie eTwinning .

eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Jednym z najważniejszych elementów eTwinningu jest współpraca pomiędzy nauczycielami, uczniami, szkołami, rodzicami i lokalnymi władzami. W ramach eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zadania dla swoich uczniów. Odgrywają aktywną rolę, komunikują się, badają, podejmują decyzje, okazują sobie szacunek i zdobywają umiejętności XXI wieku. W projektach eTwinning każdy członek zespołu ma coś do zrobienia.

Klasa V bierze udział w projekcie e-twinning "Drużyna ekowojowników"

W projekcie "Drużyna Ekowojowników" bierze udział 31 nauczycieli ze szkół z całej Polski. W ramach działań projektowych tworzymy ekologiczne logo i ozdoby wielkanocne, obchodzimy Dzień Ziemi, podziwiamy piękno najbliższej okolicy w czasie wycieczki, a także wspólnie tworzymy e-komiks i akrostych.